TOPlist

VIDEO: Ruzyňští celníci opět zabránili nelegálnímu vývozu sloních klů

Ve středu 23.7.2014 zabránili celníci na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni nelegálnímu vývozu sloních klů, které směřovaly na trase Praha – Soul do jihovýchodní Asie. Sloní kly pašoval 25 letý cizinec.

Celníci objevili sloní kly při běžné kontrole zavazadel za použití rentgenu, kdy se jim nezdál jejich obsah. Při kontrole postupně nalezli ve dvou látkových kufrech celkem 15 různě velkých dílů rozřezaných sloních klů, které byly jednotlivě zabaleny v dárkovém papíru a olepeny páskou.

Celková hmotnost sloních klů činila 23 759,3 gramů.

Pracovníky České inspekce životního prostředí, kteří na případu s celníky spolupracují, bylo určeno, že se jedná o kly slona afrického (Loxodonta africana). Tento druh slona je zařazen do seznamu nejpřísněji chráněných živočichů podle úmluvy o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES).

Tento případ je dále šetřen jako podezření z trestného činu neoprávněného zacházení s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

V letošním roce se jedná již o třetí případ. V lednu zajistili celníci 33 050 gramů, v červnu pak 35 300 gramů sloních klů.

no images were found


[tiskovka]plk.Ing. Pavel Drobek
Tiskový mluvčí
Celní úřad Praha Ruzyně
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce