TOPlist

FOTO: Řidička zavinila nehodu 7 vozů, několik jich sama nabourala

Dnes jen šest minut po třinácté hodině informovala záchranná služba policii o tom, že vyjíždí k hromadné dopravní nehodě, ke které došlo na Strakonické ulici ve směru z centra, v blízkosti Zbraslavi. Podle prvotních informací mělo dojít ke střetu sedmi osobních vozidel a na místě utrpěly čtyři osoby zranění. Mělo by se jednat o dvě ženy, jednoho muže a dvouleté dítě, které nejspíš utrpělo šok. Zraněné si pak okamžitě převzala záchranná služba do své péče.

Policisté z Oddělení dopravních nehod zjišťují veškeré podrobnosti k události a u všech řidičů provedli orientační dechovou zkoušku, která byla negativní.

Podle prvotních informací měla jet tři sportovní vozidla vysokou rychlostí a v místě zúžení vozovky řidička sportovního vozidla tovární značky Maserati s největší pravděpodobností nedobrzdila a ve vysoké rychlosti narazila do několika vozidel jedoucích před ní a způsobila tak hromadnou dopravní nehodu. Šestadvacetiletá rusky hovořící řidička vozidla Maserati utrpěla zranění v oblasti hlavy a skončila v nemocnici na ošetření. Řidiči sportovních vozidel Bugati a Ferrari poté zastavili u krajnice vozovky a v současné chvíli spolupracují s policisty.

V 15 hodin a 21 minut byla komunikace plně průjezdná v obou směrech. Policisté z cizinecké policie navíc zajistili osmadvacetiletého spolujezdce řidičky vozidla Maserati, protože podle prvotních informací pobývá na území České republiky nelegálně.

Policisté na místě nehody rovněž řešili i osmadvacetiletou řidičku vozidla asistenční služby, která při jízdě zneužila takzvaný žlutý maják, který byl s největší pravděpodobností nehomologovaný a neoprávněně umístěný na vozidle Škoda Fabia a policisté tak řidičku a provozovatele vozidla oznámili správnímu orgánu, který se tímto případem bude zabývat.

Policisté nedisponují informacemi o tom, že by se tři sportovní vozidla účastnila nelegálního závodu. Nicméně i tuto skutečnost policisté prověřovali a tato informace se jim nakonec nepotvrdila.

no images were found


TEXT: PČR

Inzerce