TOPlist

FOTO: Řidiče museli z havarovaného traktoru vyprostit hasiči

Krátce před půl šestou večerní úterý 25.3.2014 přijala linka tísňové pomoci hasičů Olomouckého kraje informaci o zaklíněné osobě pod převráceným traktorem, nedaleko obce Svojanov na Olomoucku, obec se nachází nedaleko známého hradu Bouzov.

V traktoru, lesní správy v době kolize cestovaly dvě osoby, jedné z nich se podařilo dostat mimo stroj a utíkat pro pomoc do nedaleké obce, druhá osoba vyžadovala nutné vyproštění. Na místo společně s profesionální jednotkou stanice Litovel vyjeli také dobrovolní hasiči Bouzov a Loštice. Ze stanice profesionálních hasičů v Olomouci byl také vyslán technický speciál s hydraulickou rukou a vybavením pro vyprošťování v podobných situacích.

Dobrovolní hasiči se k místu dostali již během několika minut po ohlášení a vzápětí se jim také podařilo i druhou osobu dostat do bezpečí s předáním do péče povolané lékařské pomoci. Ta k místu vyslala osádku pozemní zdravotnické záchranné služby z Litovle, ale i leteckou osádku, zdravotníků z Olomouce. Po ošetření záchranáři letecky přepravili zraněného k následné péči do nemocnice v Olomouci. Druhý cestující z traktoru, který se vydal pro pomoc, rovněž zraněný, byl ošetřen lékaři na místě a také poté odvezen sanitním vozem.

Hasičům se podařilo dostat traktor zpět na kola, po protipožárních a bezpečnostních opatření a pokračovali v kontrole možné úniku provozních kapalin.

no images were found


[tiskovka]Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje
FOTO: HZS OLK[/tiskovka]

Inzerce