TOPlist

FOTO: Řidiče havarovaného automobilu vypátrali psovodi PČR

Tři ostravské jednotky hasičů vyjely v pátek 9.8.2013 ráno na hranici Ostravy-Bartovic a města Šenov (okres Ostrava-město) k nehodě osobního automobilu Peugeot 106 s ohlašovaným vyprošťováním osob. U čtyřproudé Rudné ulice ale objevili pouze prázdné auto v příkopu, které narazilo do sloupu billboardu. Řidič se v okolí nepohyboval.

Nehoda byla oznámena na operační středisko hasičů krátce po půl osmé ráno. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (stanice Fifejdy a Slezská Ostrava), s nimi jednotka sboru dobrovolných hasičů z Radvanic.

Hasiči zabezpečili Peugeot před požárem a vydali se hustou travinou, dosahující výšky až dvou metrů, pátrat po posádce. Pečlivě pročesali několik desítek metrů čtverečních nehostinné přírody mezi Rudnou ulicí a řekou Lučinou, na pomoc si vzali i termokameru.

Úspěšní byli až psovodi Policie ČR, kteří si přivezli k pátrání dva psy. Muže objevili spícího v křoví. Byl bez zjevných zranění, pouze poškrábaný na nohách a prý se mu podlamovaly nohy. Pro jistotu si jej převzal tým Zdravotnické záchranné služby.

Hasiči potom pomohli naložit havarovaný automobil na vozidlo odtahové služby a odjeli na základnu.

no images were found


TEXT + FOTO: HZS MSK

Inzerce