TOPlist

FOTO: Řidič v kradené Octavii naboural 5 zaparkovaných aut a projel zábradlím

V neděli kolem desáté hodiny večer jel neznámý řidič se Škodou Octavií po ulici Koněvova ve směru od Spojovací ulice do centra metropole. V jeden moment však nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil do Škody Felicie a následně Fabie, které byly zaparkované u pravého okraje vozovky. Po nehodě následně vjel na tramvajový pás, kde narazil do ocelového zábradlí. S Octavií ale dále pokračoval v protisměru a poškodil zaparkovaný vůz Fabia, pak BMW a Renault. Neznámý řidič nakonec auto odstavil v ulici Nad Ohradou a z místa utekl.

Celou událostí se zabývají policisté z oddělení dopravních nehod z pražského krajského ředitelství. Dopravní policisté pátrají po neznámém muži, který svoji bezohlednou jízdou způsobil škodu 250 tisíc korun na pěti zaparkovaných autech.

Během zpracovávání nehody však na tísňovou linku 158 oznámila majitelka odstavené a havarované Škody Octavie krádež svého vozu. Auto zaparkovala v podvečer na pražském Jarově na křižovatce ulici Březinova a Sovova a kolem 22. hodiny už bylo její parkovací místo prázdné. Krádeží se tak začali zabývat i policisté z jarovského oddělení a na případu úzce spolupracují s kriminalisty zaměřenými na automobilovou problematiku. Neznámého řidiče prozatím podezřívají ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu v případě dopadení hrozí až dvouleté vězení.

Pražští policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém řidiči černé Octavie, zejména uvítají svědky, kteří jeho bezohlednou jízdu nebo krádež spatřili, aby kontaktovali bezplatnou tísňovou linku 158.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce