TOPlist

FOTO: Řidič kamionu zůstal po nehodě zaklíněný v jeho kabině

V 03:57 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně oznámení o dopravní nehodě kamionu, ke které došlo poblíž obce Zástřizly. Podle oznamovatele narazil kamion do stromu u komunikace. Kabina vozidla byla nárazem zcela zdemolovaná a nebylo zřejmé zda se v ní nachází nějaká osoba.

Na místo nehody byli okamžitě vysláni profesionální hasiči ze stanice Morkovice – Slížany. Operační důstojník vyhlásil poplach také jednotkám dobrovolných hasičů z Morkovic – Slížan a Koryčan.

Současně s hasiči dorazila na místo nehody i posádka zdravotnické záchranné služby. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že v kabině tahače zn. Scania zůstal zaklíněný řidič. Ten byl v bezvědomí. Hasiči zajistili tahač proti samovolnému pohybu pomocí hydraulické podpěry a vyprostili řidiče z kabiny. Toho si do další péče převzali záchranáři.

Po odvozu zraněného řidiče provedli hasiči odpojení akumulátorové baterie vozidla a jeho zajištění proti úniku provozních kapalin. Vzhledem ke skutečnosti, že vozidlo nebránilo provozu a nehrozilo další nebezpečí bylo místo události předáno policistům.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
FOTO: HZS ZLK[/tiskovka]

Inzerce