TOPlist

FOTO: Řidič boural s Jaguárem do betonových svodidel, od nehody chtěl utéct

V pátek večer došlo na Plzeňské ulici v Praze, konkrétně u krematoria Motol, k nehodě osobního vozidla Jaguár, které narazilo do betonových svodidel na okraji silnice. Na místo okamžitě vyrazila posádka ZZS hl.m. Prahy a hlídky PMJ Praha a OHS Praha II. Smíchov.

Řidič jevící známky opilosti se pokusil od nehody utéct, avšak strmý svah pro něj nebyl ideální únikovou cestou. Byl na místě omezen na osobní svobodě hlídkami PMJ a OHS Praha II. Smíchov. K místu následně dorazila jednotka HZS Praha ze stanice Petřiny, která zasypala větší množství uniklých provozních kapalin.

Řidič prvotně tvrdil, že vozidlo neřídil, to však okamžitě vyvrátili takřka všichni cestující, kteří jeli v kloubovém autobuse za nabouraným vozidlem. Muž se na místě odmítl podrobit orientační dechové zkoušce. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz. Vyšetřování nehody si převzali policisté z ODN Kongresová. Dechovou zkoušku muž nakonec podstoupil v nemocnici. Přístroj ukázal hodnotu 1,52 promile alkoholu v dechu.

Plzeňská ulice ve směru z centra na Řepy byla po dobu zásahu složek IZS uzavřena. Dopravu odkláněla další hlídka PMJ Praha.

no images were found

Inzerce