TOPlist

FOTO: Ředitel ÚOKFK ocenil medailí příslušníka URNy

Ředitel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) plk. Mgr. Bc. Milan Komárek udělil ve středu 18. prosince 2013 medaili ÚOKFK policistovi Úvaru rychlého nasazení.

V úterý 10. prosince 2013 prováděli kriminalisté ÚOKFK úkony trestního řízení ve věci prověřování podezření ze spáchání „korupční“ trestné činnosti. Na základě soudem vydaného příkazu hodlali v jedné středočeské obci provést domovní prohlídku rodinného domu. Při vstupu do objektu došlo ze strany domácí osoby k použití střelné zbraně vůči zasahujícímu policistovi Útvaru rychlého nasazení, který na místě plnil úkoly pro ÚOKFK. Po zasažení kulkou nebyl policista v ohrožení života, nicméně k fatálnímu následku nedošlo jen souhrou šťastných náhod.

Ředitel ÚOKFK plk. Milan Komárek policistovi Útvaru rychlého nasazení poděkoval za jeho přístup ke službě a především ocenil, že při ochraně zájmů České republiky neváhal nasadit vlastní život. Rovněž poděkoval řediteli Útvaru rychlého nasazení plk. JUDr. Liboru Lochmanovi za dosavadní spolupráci s ÚOKFK.

no images were found


[tiskovka]pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce