TOPlist

FOTO: Proti mužům i policistům šel s nožem v ruce

Dva mladíci se v sobotu 3. května odpoledne procházeli Starým Hrozenkovem a před farou potkali muže, který tlačil kočárek, v němž nebylo miminko, ale haraburdí. Jeden z nich se cizího muže zeptal, co v obci dělá. Muž neodpověděl a dvojice pokračovala dál. Po chvilce uslyšeli mladíci řev. Otočili se a uviděli muže, kterého před chvílí minuli, jak se na ně žene a v ruce mává zubatým loveckým nožem. Oba mladíci začali utíkat pryč. Útočník je naštěstí nedostihl a po pár desítkách metrů se zastavil. Dvojice utekla od bezpečí, odkud zavolala na policii.

Do Starého Hrozenkova ihned vyrazila hlídka bojkovických policistů, která u autobusové zastávky uviděla popsaného muže. Jakmile policisté vystoupili z auta a kontaktovali podezřelého muže, ten se na ně otočil a vytáhl z kapsy lovecký nůž, který namířil přímo na policisty. Zakročující policista vytáhl z pouzdra služební pistoli a namířil ji na muže s výzvou, ať nůž odhodí. Pod hrozbou namířené střelné zbraně muž uposlechl a odhodil nůž. Policisté jej následně svedli na zem a zadrželi. Při celém incidentu tak naštěstí nedošlo ke zranění ani mladíků ani policistů. Dechová zkouška na alkohol ani test na drogy u zadrženého muže neprokázal ovlivnění nějakou návykovou látkou.

Zadržený muž je třicetiletý bezdomovec z Jižních Čech, který se v posledních týdnech potuloval po Moravě a Slovensku, odkud v sobotu odpoledne do Hrozenkova přišel. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu ze zákona hrozí až dvouleté vězení.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Aleš Mergental
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce