TOPlist

FOTO: Příbramští policisté dopadli tři mladé lupiče

Tři pachatele ve věku 18 a 19 let, kteří přepadli dvakrát stejný obchod v Příbrami, dopadli příbramští policisté. Dne 27. března je obvinili ze zločinu loupeže. Jen týden předtím zahájili kriminalisté trestní stíhání čtyř jiných lupičů, kteří se specializovali na přepadávání čerpacích stanic. Jedna věc všechny pachatele spojuje, jsou čerstvě dospělí a už se dopustili závažného trestného činu, navíc opakovaně.

Dne 11. února přišel ve večerních hodinách osmnáctiletý mladík s devatenáctiletým kamarádem do prodejny v ulici 28. října v Příbrami s úmyslem zmocnit se zde finanční hotovosti. Svou totožnost se oba snažili zamaskovat, obličej si zakryli šálou. Po prodejci chtěli vydání peněz a k umocnění svých slov drželi v ruce nůž. Z pokladny si nakonec vzali dva tisíce korun, k lupu přibrali ještě 20 krabiček cigaret a poté odtud utekli.

Další útok na stejný obchod uskutečnili 17. března. Opět šel loupit 18letý mladík, který si tentokrát s sebou vzal stejně starého kamaráda. Jeden z nich měl na obličeji šátek, druhý si přetáhl přes hlavu kuklu. Místo nože však použili plynovou zbraň. Napadený muž se ale začal aktivně bránit a peníze jim žádné nevydal. Jednoho z pachatelů se snažil dokonce zadržet a došlo mezi nimi k vzájemné potyčce. Následně se oběma mladíkům podařilo z místa utéct. Prodejce ještě za nimi vyběhl ven a volal o pomoc s tím, že došlo k přepadení. K oběma loupežím se zadržení nakonec přiznali. Nyní jim hrozí, že stráví až deset let svého života za zdmi věznice.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce