TOPlist

FOTO: Při zásahu u požáru domu nalezli hasiči na Přerovsku lidské tělo

Pomoc jednotek hasičů si od brzkých ranních hodin Přerovsku vyžádal požár staršího rodinného domku v obci Jezernice nedaleko Lipníku nad Bečvou. Krátce po čtvrté hodině ráno přijala linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru několik hlášení o viditelných plamenech nedaleko hřbitova, v jednom případě oznamovatelé situaci popsali situaci pozorovanou z vozidla při průjezdu nedalekou rychlostní komunikací D1.

Viditelné plameny opravdu z velké dálky, navíc informace o možné přítomnosti uvězněné osoby uvnitř objektu, což bohužel doposud nedokážeme vyloučit a vše ztíženo opravdu velkým množstvím různého skladovaného materiálu před i uvnitř objektu, převážně nanošeného odpadu, takto lze v krátkosti popsat počátky události.

Hasiči provedli průzkum v dýchací technice a nasadili několik hasebních proudů pro usměrnění, již rozsáhlého hoření na celém objektu. Po celou dobu zásahu museli a musí pracovat s nasazenou dýchací technikou a z důvodu zabezpečení dostatkem hasební vody povolali k zásahu již jednotky ve druhém stupni požárního poplachu.

Operační středisko postupně povolalo profesionální jednotky hasičů Lipník nad Bečvou a Hranice za posílení dobrovolníky z obcí Lipník nad Bečvou, Jezernice a Hranice. V následujícím čase poté vyjely další jednotky, profesionální stanice Přerov, dobrovolní Osek nad Bečvou a Týn nad Bečvou.

Hasiči i nadále provádí dohašování menších ohnisek, vynášení velkého množství požárem poškozeného materiálu a mimo jiné rozebírání části vyhořelé střechy.

Hasiči v průběhu vyklízení požárem zasažených prostor, zaplněných velkým množstvím odpadků a dalšího materiálu, nalezli v jedné z nejvíce požárem zasažených míst ostatky lidského tělo, s největší pravděpodobností se jedná o obyvatelku domu, kterou od ranních hodin hasiči hledali.

no images were found


[tiskovka]Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
FOTO: HZS OLK[/tiskovka]

Inzerce