TOPlist

FOTO: Při střetu dodávky a osobního auta zemřel spolujezdec

Policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod vyjížděli ve čtvrtek 14. listopadu krátce po půl čtvrté odpoledne vyšetřovat okolnosti tragické dopravní nehody, která se stala na silnici I/38 na obchvatu obce Golčův Jeníkov.

Osmnáctiletý řidič osobního automobilu VAZ 21103 s připojeným přívěsem přijížděl po obchvatu ve směru od obce Olšinky. Při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru v době, kdy v opačném směru jízdy jel od obce Horky nákladní automobil Volkswagen Transporter. Došlo k čelnímu střetu obou vozidel. Následky střetu jsou fatální. Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění dvaačtyřicetiletého spolujedoucího z osobního automobilu. Dále došlo k těžkému zranění osmnáctiletého řidiče osobního automobilu. Ten byl vozidlem rychlé záchranné služby převezen do Nemocnice Brno – Bohunice. Nehoda si vyžádala také lehké zranění jednašedesátiletého řidiče nákladního automobilu Volkswagen Transporter, který byl převezen do Nemocnice Havlíčkův Brod, odkud byl po ošetření propuštěn. Ke zranění jiných osob nedošlo.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech a přívěsu v celkové výši 155 000 korun. Případ si na místě převzal vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod, který nyní šetří další okolnosti tragické nehody. Osobní automobil a přívěs byly z pokynu vyšetřovatele na místě zajištěny pro účely trestního řízení. U obou řidičů provedli policisté obvodního oddělení Chotěboř orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem.

Od začátku letošního roku zemřelo na silnicích Kraje Vysočina při dopravních nehodách celkem 36 osob. Na Havlíčkobrodsku se jednalo o osmé úmrtí při letošních nehodách.

[tiskovka]kpt. JUDr. Dana Čírtková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]


Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne u tragické dopravní nehody osobního automobilu a dodávky na komunikaci u Golčova Jeníkova. Při střetu přišla jedna osoba o život a další dvě byly zraněny. Komunikace byla v místě na několik hodin uzavřena.

Nehoda byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena v 15:28 hod. K nehodě vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ledeč nad Sázavou a Čáslav (Středočeský kraj) společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova.

Z osobního vozidla hasiči za použití hydraulického nářadí vyprostili dvě zaklíněné zraněné osoby. Bohužel i přes maximální snahu záchranářů spolujezdec z osobního vozidla na místě svým zraněním podlehl. Zranění utrpěli také oba řidiči.

Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem.

Komunikace v místě byla uzavřena a policisté odkláněli dopravu přes objízdné trasy.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

no images were found


[tiskovka]Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS kraje Vysočina
FOTO: HZS Vysočina[/tiskovka]

Inzerce