TOPlist

FOTO: Při požáru nalezli hasiči ohořelé tělo

V pátek večer vyjížděli pražští hasiči společně s policisty a strážníky k požáru u objektu Pražské teplárenské, konkrétně u výměníkové stanice.

Hasiči provedli mimo jiné průzkum samotného objektu stanice, aby se ubezpečili, že se oheň nešíří zevnitř. Venkovní požár hasiči zlikvidovali v průběhu několika málo minut. Po jeho likvidaci nalezli ohořelé torzo lidského těla.

Kriminalisté torzo na místě ohledali, totožnost mrtvého muže však zatím neznají. Podle prvotního šetření by se mohlo jednat o muže bez domova. Bezdomovci totiž ve výklenku u výměníkové stanice často přespávali.

Vyšetřovatelé požáru vyloučili technickou závadu, co se vzniku požáru týče. Momentálně připadají v úvahu dvě vyšetřovací verze vzniku ohně. Buďto se jednalo o nedbalost muže, po které požár vznikl, nebo ho někdo založil úmyslně.

Ráno se na místo vrátili kriminalisté i vyšetřovatelé hasičů. Povolán byl také pes specializující se na vyhledávání akcelerantů, tedy podpůrných prostředků hoření.


„Včera kolem půl desáté večer vyjížděli pražští policisté, hasiči a záchranáři k požáru trafostanice v ulici Ke Škole na pražském Chodově. Při hašení požáru však hasiči nalezli v provizorním přístřešku využívaným bezdomovci popálené mužské tělo bez známek života a na místo tak vyjeli ještě kriminalisté z výjezdové skupiny. Detektivové se domnívají, že by se mohlo jednat o třiačtyřicetiletého Bulhara, nicméně na případu pracují ještě kriminalisté specializující se na pátrání po osobách, kteří zjišťují totožnost zemřelého. Přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená soudní pitva. Během dnešního dopoledne proběhlo doohledání místa požáru, policisté vyloučili cizí zavinění a v současné chvíli se přiklání k verzi nešťastné náhody,“ uvedla v sobotu dopoledne policejní tisková mluvčí por. Bc. Jana Rösslerová.

no images were found

Inzerce