TOPlist

FOTO: Při nehodě dvou vozů v Táboře zemřela řidička

V Táboře v ulici ČSLA zasahovala táborská profesionální jednotka u nehody dvou osobních automobilů. Krátce po 22. hodině se zde střetly osobní automobily továrních značek Škoda Roomster a Opel Corsa. V obou vozech cestovali pouze jejich řidiči. Řidič vozu Škoda byl v době příjezdu hasičů na místo mimo havarované auto.

Zraněná řidička vozu Opel zůstala ve voze zaklíněna, zdravotníci ZZS ji nasadili krční límec. Zasahující hasiči provedli zajištění místa nehody, zajištění havarovaného auta a zahájili vyprošťovací práce. Pomocí hydraulického rozpínacího zařízení nejprve odstranili dveře u řidičky, poté odstřihli sloupek a rozpěrným válcem se pokusili o odtlačení palubní desky.

Vzhledem k značné deformaci Opelu se odtlačení dařilo pouze částečně. Jednotka proto musela odstranit celý bok auta, kdy pak bylo možné sklopit sedadlo řidičky, uvolnit její nohy z pod pedálů a pomocí zádové desky ji z vozu vyprostit. Zdravotníci ZZS ihned po vyproštění zahájili resuscitaci.

Bohužel i přes jejich veškerou snahu řidička svým zraněním podlehla. Táborští hasiči po ukončení záchranných prací zahájili práce likvidační: osvětlení místa zásahu, řízení dopravy na komunikaci, odstranění vraků vozidel ve spolupráci s odtahovou službou a úklid vozovky od vyteklých provozních kapalin, střepů a plastů. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
FOTO: HZS JHČ[/tiskovka]

Inzerce