TOPlist

FOTO: Při hromadné nehodě na závodech motocyklů v Ostravě zemřel závodník

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v neděli 13.7. u hromadné nehody na motocyklových závodech Okruh Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích. O události byli pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby informováni krátce po čtrnácté hodině. Na místo ihned vzlétl vrtulník LZS a vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři byli u postižených během pěti minut od nahlášení události.

Jeden ze závodníků byl v době příletu vrtulníku LZS již resuscitován lékařem závodu. Jeho zranění však byla neslučitelná se životem a pokusy o záchranu pacienta tak byly neúspěšné. Zemřel na místě události.Muž nebyl v péčí zdravotnické záchranné služby, k jeho identitě proto ZZS nemá k dispozici žádné informace, stejně jako k lehce zraněnému, který byl ošetřen lékařem závodu.

Posádky ZZS ošetřovaly tři motocyklisty, kteří utrpěli vážná a středně těžké poranění:
Sedmadvacetiletý muž si přivodil zranění horní a dolní končetiny. Po prvotním ošetření jej letečtí záchranáři přepravili do další péče ostravské Fakultní nemocnice.

O rok starší pacient byl poraněn rovněž v oblasti končetin, u dvaapadesátiletého muže pak zasahující lékař zjistil zranění hrudníku. Postižení byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. Poté, co jim posádky ZZS poskytly přednemocniční neodkladnou péči, byli oba sanitním vozidlem transportováni do Městské nemocnice Ostrava, a to na urgentní příjem, resp. úrazovou ambulanci.

no images were found


[tiskovka]PhDr. Lukáš Humpl
tiskový mluvčí
ZZS MSK
FOTO: ZZS MSK[/tiskovka]

Inzerce