TOPlist

FOTO: Předjíždění na Vyškovsku skončilo čelním střetem

K dopravní nehodě dvou osobních automobilů vyjeli včera před desátou hodinou večer hasiči ze stanice HZS Vyškov.

Nehoda se stala v kopci za obcí Tučapy na silnici 430 ve směru na Vyškov. Opel zůstal po nehodě na silnici a blokoval oba jízdní pruhy. Druhý vůz značky Peugeot skončil na poli.

V Opelu byla zaklíněná spolujezdkyně a žena sedící na zadním sedadle. Hasiči obě ženy během deseti minut vyprostili hydraulickým zařízením a předali do plné péče posádce Zdravotnické záchranné služby. V druhém autě byla také zraněná spolujezdkyně. Hasiči ji ale nemuseli vyprošťovat. Záchranná služba odvezla na kontrolu i oba řidiče.

Silnice byla během zásahu zcela neprůjezdná. Hasiči zasypali unikající provozní kapaliny a zajistili místo proti vzniku požáru. Po vyšetření nehody Policií ČR uklidili vozovku od střepů a sorbentu. Odtahová služba pak naložila havarované vozy. Půl hodiny po půlnoci odjela jednotka zpět na základnu.

Vyjádření tiskové mluvčí PČR – por. Mgr. Ivy Šebkové
Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu 21. září krátce před desátou hodinou večerní na silnici číslo II/430 mezi Vyškovem a Brnem u obce Tučapy. Čtyřiadvacetiletý řidič jedoucí s osobním autem Peugeot 306 jel ve směru od Vyškova a začal předjíždět před ním jedoucí auto. Nestihl se však po předjíždění zařadit zpět do svého jízdního pruhu a čelně se střetl s protijedoucím Opelem Astra.

Po nehodě zůstalo na místě zraněno pět lidí, řidič i jeho spolujezdkyně z vozu Peugeot byli zraněni lehce. Lehké zranění měl i řidič a spolujedoucí z Opelu Astra. V tomto autě byla bohužel i těžce zraněna sedmapadesátiletá spolujezdkyně. Na vozidlech vznikla škoda za asi 70 tisíc korun. Dechové zkoušky neprokázaly, že by řidiči před jízdou požili alkohol nebo drogy.

no images were found

por. Mgr. Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je

Inzerce