TOPlist

FOTO: Přebor policejních psovodů již zná své vítěze

Dne 5. května ve 14 hodin byl slavnostně zahájen krajský přebor psovodů a služebních psů Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. V soutěži je přihlášeno 10 policistů ze čtyř skupin základních kynologických činností, včetně skupiny speciálních kynologických činností z Liberce. Soutěžící, kteří přijeli ze Semil, České Lípy, Jablonce nad Nisou a Liberce do obce Černousy, jsou sloučeny do dvoučlenných družstev. Během prezentace byla provedena veterinární prohlídka všech deseti služebních psů.

Přebor je náročný svými disciplínami, ve kterých jsou zahrnuty obranné a pachové práce a také ovladatelnost a obratnost. Dnes budou soutěžící prokazovat své schopnosti a dovednosti až do 21:30 hodin. Zítra bude soutěž pokračovat od 08:00 hodin u kulturního domu v sousední obci Ves. Pořadí soutěžících bude určeno výsledným součtem bodů všech hodnocených disciplín. Ukončení soutěže a slavnostní vyhlášení výsledků bude provedeno dne 8. května v 15:00 hodin. Akce je veřejně přístupná.

AKTUALIZACE 9. 5. 2014:
Slavnostního vyhlášení výsledků V. ročníku přeboru psovodů a služebních psů se zúčastnil ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák, vedoucí odboru služby pořádkové policie plk. Mgr. Pavel Bartoš, vedoucí oddělení služební kynologie mjr. Mgr. Aleš Jehlička a další hosté. Čtyřdenní soutěž zajišťovali také rozhodčí a figuranti z odboru služební kynologie a hipologie Policejního prezídia České republiky a z několika Krajských ředitelství Policie České republiky.

V pořadí jednotlivců se v soutěži na prvním místě umístil prap. Alexandr Partl se psem Archie ze skupiny speciálních kynologických činností Liberec-Černousy. Druhé místo obsadil nprap. Václav Mlejnek se psem Derekem ze skupiny základních kynologických činností Jablonec nad Nisou a na třetím místě skončil pprap. Tomáš Louda se psem Agbarem ze skupiny základních kynologických činností Semily.

Nejvíce bodů získalo družstvo speciálních kynologických činností Liberec-Černousy před družstvem základních kynologických činností z Jablonce nad Nisou a družstvem základních kynologických činností z Liberce. Vítězové obdrželi poháry, diplomy a pytle kvalitních granulí pro psy.

S přáním dalších úspěchů skončil ve čtvrtek odpoledne V. ročník krajského přeboru psovodů a služebních psů.

no images were found


[tiskovka]por. Petr Kmínek
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce