TOPlist

FOTO: Prchajícího zloděje šperků dopadl profesionální hasič

Dopadení v přímém přenosu. To měli možnost vidět dnes před půl jedenáctou občané Českých Budějovic nedaleko Státní vědecké knihovny Na Sadech. Tam byl totiž dopaden pachatel, který jen několik minut předtím ukradl šperky v jednom zlatnictví v Krajinské ulici v Českých Budějovicích.

Krátce po desáté hodině vstoupil dotyčný muž do zlatnictví a požádal prodavačku o to, aby mu ukázala náramky. Prodavačka jeho žádosti vyhověla a přeložila mu plato s náramky v hodnotě několika desítek tisíc korun. Muž však místo prohlížení zboží celé plato popadl a utekl ven z obchodu. Prodavačka vyběhla za ním a volala o pomoc.

V tu chvíli kolem projížděl na kole muž, člen Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, v tu dobu mimo službu a všiml si prchajícího zloděje. Bez váhání seskočil z kola a rozběhl se za ním. Na Sadech se mu podařilo muže dostihnout a zpacifikovat. Zároveň zavolal na linku 158.

Policisté z oddělení hlídkové služby byli na místě během minuty a statečnému muži pomohli. Pachatele zadrželi, ukradené šperky měl u sebe. Poté jej předali českobudějovickým kriminalistům k provedení dalších úkonů. Ti zjistili, že se jedná o mladého muže (26 let) z Českobudějovicka, který majetkovou trestnou činnost nespáchal poprvé. V současné době probíhá intenzivní vyšetřování tohoto případu.

no images were found


FOTO: PČR

Inzerce