TOPlist

FOTO: Pražští policisté zadrželi sprejera při činu

Za prazvláštní kratochvíli si vybral kreslení po domech a popelnicích. Teď mu hrozí až rok vězení.

Přibližně v půl druhé ráno upozornil hlídkující policisty pozorný občan na mladíka, který „zkrášloval“ dveře domu v ulici Pod Tratí v Praze 5. Kresbu vytvářel za pomoci reflexního fixu, kdy byl do této činnosti natolik zabrán, že si ani nevšiml přijíždějících policistů.

Ty zaregistroval teprve ve chvíli, kdy jimi byl osloven a vyzván k prokázání totožnosti. V tu chvíli se ještě pokusil o předem neúspěšný útěk, ve kterém mu samozřejmě muži zákona zabránili. Poté už došlo na prošetřování celé události a zjišťování veškerých okolností a skutečností. Při tom policisté zjistili, že šestadvacetiletý mladík nepokreslil pouze zmiňované dveře, ale i stěny další třech domů v ulici Strakonická, kde navíc posprejoval i kontejner určený pro komunální odpad.

Ke kresbám ve Strakonické ulici se zadržený zprvu neměl, ale následně se pod tíhou důkazů přiznal i k těm. Policisté totiž nepřehlédli, že mladík má barvou potřísněný oděv, tedy jak kalhoty, tak bundu, ale navíc v jeho batohu zajistili i rukavice, které měl při aplikaci barvy na stěny domů na rukou.

Z toho důvodu skončil zadržený na policejní služebně pro podezření z trestného činu poškození cizí věci – sprejerství.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce