TOPlist

FOTO: Pražští policisté v noci zasahovali na Černém Mostě

Pražští strážníci vyjížděli na základě stížností občanů do Cíglerovy ulice v Praze 9, kde probíhala soukromá akce s počtem účastníků cca 200 – 300 osob. Strážníci na místě s pořadatelem akce řešili rušení nočního klidu.

Když strážníci vypisovali muži pokutu, měli mu účastníci akce odcizit finanční hotovost ve výši cca 6 tisíc korun. Protože se hluk neutišil ani poté, byla akce k půlnoci ukončena. S tím ale její účastníci nesouhlasili.

Na místo proto zamířily hlídky PMJ a MO PČR. Dostavilo se také několik hlídek MP Praha. Protože zde byl větší počet účastníků a reálně hrozil konflikt, vyjelo na místo také družstvo SPJ Praha, sloužící jako „vozidlo – centrum“.

První konflikt přišel ve chvíli, kdy se po ulici procházel muž, jeden z účastníků akce, který na policisty pokřikoval „vy bu*eranti policajtský“. Když k němu policisté přistoupili a vyzvali ho, aby zanechal svého protiprávního jednání a zároveň, aby jim prokázal svou totožnost, nehodlal dotyčný spolupracovat. Naopak svou totožnost neprokázal a na policisty dále pokřikoval „jste idioti“. Pro neuposlechnutí výzvy byl muž za pomocí donucovacích prostředků (hmaty, chvaty, pouta) sveden k zemi a omezen na osobní svobodě. Hlídka muže následně za asistence SPJ Praha převezla na místní oddělení PČR.

Policisté poté byli požádání o asistenci uvnitř podniku. Při placení útraty totiž docházelo ke konfliktům. Poté, co policisté vstoupili dovnitř, se celá situace uklidnila. Ihned však museli zamířit ven, kde docházelo k dalším roztržkám a konfliktům. Výjimkou nebyl ani mladík, který se slovy „tebe zbiju, tebe zmlátím, tebe taky, vás 8 tady na místě zmlátím“. Přistoupili k němu policisté z SPJ Praha, kteří si s ním „diplomaticky“ promluvili. Mladík se poté za své jednání omluvil a z místa odešel. Policisté tak dokázali, že dokáží situace řešit i smírčí cestou, a velice hbitě zaskočili za Antikonfliktní tým.

V průběhu několika desítek minut pak policisté uklidňovali ještě několik hlučných hloučků osob a uklidňovali drobné roztržky a konflikty. Situace se poté již uklidnila a část hlídek se mohla vrátit zpět k běžnému výkonu služby.

no images were found

Inzerce