TOPlist

FOTO: Pražští kriminalisto dopadli pachatele útoku nožem na Národní ulici

Kriminalisté prvního policejního obvodu dopadli muže, který je podezřelý z napadení v centru metropole.

O brutálním útoku, který se odehrál na Národní třídě, jsme Vás již informovali. V minulých dnech kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu dopadli muže, kterého z tohoto útoku podezřívají. Muže se podařilo dopadnout i za přispění medializace celého případu, protože se detektivům ozvala žena, která ho díky tomu poznala a upozornila na něj policisty.

Kriminalisté při vyšetřování případu zjistili, že se jedná o pětapadesátiletého slovensky hovořícího muže, který byl v minulosti již 7 krát soudně trestán a to především pro násilnou trestnou činnost. Policisté také zjistili, že se jedná o muže bez domova, který se chová velmi agresivně a je vznětlivý. Při výslechu například uvedl, že už mu nezáleží na životě, a že když ho policisté pustí na svobodu, tak je schopný klidně někoho pobodat nebo zabít. Proto byl na muže podán návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval a stíhání je vedeno vazebně.

Nicméně muž se k uvedenému napadení nedoznává a s kriminalisty nespolupracuje. Proto se touto cestou opět obracíme na veřejnost s prosbou o pomoc. Na linku 158 přijmeme jakékoliv informace k muži na fotografiích, které povedou ke zjištění místa, kde přebýval, přespával nebo svědectví někoho kdo jej zná. Tyto informace mohou být klíčové pro další vývoj případu.

Za trestný čin těžké ublížení na zdraví hrozí pachateli v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce