TOPlist

FOTO: Pražští kriminalisté zadrželi cizince, který je podezřelý z vraždy

Počátkem července vypátrali a zadrželi pražští kriminalisté pětatřicetiletého Srba, na kterého bylo vydáno několik mezinárodních zatýkacích rozkazů, před kterými se schovával na území celé Evropy.

Tyto rozkazy na něj vydaly justiční orgány Srbska, které ho v letech 2005 a 2008 odsoudily k téměř dvanácti letům vězení, krom jiného za trestné činy vražda, loupež, nelegální držení zbraní a výbušnin, nebo nelegální výroba, držení a prodej narkotik. Díky této „pestré“ trestní minulosti provedla jeho zadržení pražská zásahová jednotka, jejíž zákrok byl na velice profesionální úrovni, díky čemuž nedošlo ke zranění jak zadržovaného, tak ostatních zúčastněných, či nezúčastněných osob.

Zadržení samotnému předcházela poměrně rozsáhlá operativně pátrací činnost. Díky té kriminalisté v prvopočátku zjistili, že hledaný navštěvuje Českou republiku nepravidelně od konce roku 2013. Další, již podrobnější prošetřování odhalilo, že se Srb s největší pravděpodobností dopouštěl i další jiné násilné trestné činnosti. Na území ČR se má jednat o trestný čin vydírání, kterého se měl dopustit v obvodu Prahy 3. Tam měl protizákonně vymáhat po poškozeném neexistující dluh. Ve Švýcarsku se měl zase v průběhu letošního roku dopustit loupežného přepadení se zbraní.

Při páchání trestné činnosti a cestování po Evropě měl, dle zjištění kriminalistů vystupovat pod minimálně třemi pseudonymy, a to Goran MARIĆ (Chorvat), Alek ŽUPAN (Slovinec) a Goran BENKO (Srb).

Detektivové se ale důvodně domnívají, že takovýchto alias mohl mít zadržený mnohem víc. Proto prosíme každého, kdo se setkal s osobou na fotografiích a zná další její možný pseudonym, ať tuto informaci předá kriminalistům cestou linky tísňového volání 158. Stejným způsobem může kriminalistům předat informace každý, kdo by disponoval indiciemi k další trestné činnosti tohoto zadrženého.

Za spolupráci předem děkujeme.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce