TOPlist

FOTO: Pražským strážníkům ujížděl muž v osobním voze, narazil do sloupu

Hlídka Městské policie Praha se snažila v sobotu večer zastavit řidiče vozidla VW Passat, ten však na pokyny k zastavení nereagoval a začal ujíždět.

Řidičova cesta skončila na náměstí Protifašistických bojovníků v pražské Uhříněvsi, tam totiž vozidlo narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Lampa poté zůstala nakloněna a bezprostředně hrozila pádem na přilehlý dům.

Na místo proto postupně vyjely hasičské jednotky ze stanic Chodov a Petřiny, se speciální technikou – včetně jeřábu a automobilového žebříku. Hasiči po zadokumentování nehody zajistili sloup proti pádu, poté z něj odtrhli vozidlo a následně sloup uřízli a položili na zem. Policisté na dobu nezbytně nutnou silnici uzavřeli.

Celou situaci na místě komplikovali opilí přihlížející. Ačkoliv řidičovy orientační zkoušky na přítomnost alkoholu a OPL byly negativní, přihlížející opilí lidé ho neustále napadali a označovali za „feťáka a ožralu“. Jeden z přihlížejících se dokonce pokusil řidiče po nehodě napadnout, zakročit museli policisté. Obdobný problém nastal, když ulicí v průběhu vyšetřování nehody procházeli dva Sparťanští fanoušci, oslavující úspěch svého klubu. Stejný muž se proti nim rozběhl a snažil se je napadnout. I tuto situaci museli policisté uklidnit.

no images were found

Inzerce