TOPlist

FOTO: Pražské policisty zaměstnal podivný balíček i oznámení o bombě

Pražští policisté řešili v neděli dopoledne hned tři případy, spojené s výbušninami. V prvním případě vyjížděli policisté společně s pyrotechnikem k rádiu Svobodná Evropa, kde byl oznámen nález podezřelé tašky s krabicí uvnitř, ta se nacházela pod zaparkovaným automobilem.

Pyrotechnik prohlídkou zjistil, že se jedná o tašku s odpadky, žádné nebezpečí tedy nehrozilo. Tašku pod auto pravděpodobně přivál vítr.

Ve druhém případě policisté přijali oznámení z veřejného telefonního automatu, že se v jednom z objektů ve Schodové ulici (poblíž ulice V Cibulkách) nachází výbušnina. Na místo ihned zamířily hlídky OHS Praha II. Smíchov, MO PČR Košíře, MO PČR Zličín, SPJ Praha a psovod PČR. Policisté objekty prohledali, žádnou výbušninu však nenalezli. Na místo se posléze dostavila výjezdová skupina SKPV Praha II., která si případ na místě převzala.

Ve třetím, a tedy i posledním případě, přijali hasiči na tísňové lince telefonát od ženy, která se doptávala, jaký účinek má 1,5 kilogramu výbušniny C4. Žena tvrdila, že má tuto výbušninu k dispozici. Nijak však s ní nevyhrožovala, ani neoznamovala, že by byla výbušnina někde umístěná. Žena již takto měla na tísňové linky volat i v minulosti.

no images were found

Inzerce