TOPlist

FOTO: Požár podkroví hotelu v centru Prahy zaměstnal složky IZS

V pondělí nad ránem byl na tísňovou linku několika volajícími oznámen hustý kouř vycházející z podkroví hotelu v Revoluční ulici v centru Prahy. Podle oznamovatelů byly vidět šlehající plameny.

Na místo bylo vysláno několik hlídek PČR, včetně vozidla „centrum“ pražské Speciální pořádkové jednotky a hlídky OŘD Kongresová (dohled). Do Revoluční ulice vyjel Inspektor provozu ZZS společně s posádkou RZP ZZS hl.m. Prahy. K požáru vyslalo operační středisko hasičů jednotky HZS Praha ze stanic Centrála a Holešovice, později posílené chemickým vozem hasičů ze stanice Petřiny, kteří na místo zásahu přivezli dýchací přístroje k výměně.

Hasiči zahájili zásah pomocí vodního proudu z automobilového žebříku a také pomocí vodního proudu uvnitř objektu. Hořelo v pokoji v podkroví hotelu. 6 osob muselo být evakuováno, 4 lidi hasiči zachránili. Po dobu zásahu byla v místě přerušena tramvajová doprava.

Příčina požáru je v šetření. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 900 tisíc korun. Při požáru byl zcela zničen jeden pokoj, dalších devět jich bylo poškozeno, poškozena pak byla také chodba.

no images were found

Inzerce