TOPlist

FOTO: Požár chalupy si na Zlínsku vyžádal jednu oběť

V 01:59 hodin přijal operátor tísňové linky zlínských hasičů oznámení o požáru objektu na ulici Ronzovy Paseky v části města Zlín – Příluky.

Na místo události byly postupně vyslány jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlína, Zlína – Prštného, Otrokovic, Slušovic, Zádveřic a Želechovic. Už v době příjezdu první jednotky byla zjištěna informace, že se v objektu chalupy o půdorysu asi 10×5m mohou nacházet dvě až tři osoby.

Plně rozvinutý požár, který zasáhl jak interiér objektu, tak i půdní prostor a střešní konstrukce nedovolil hasičům vést prvotní zásah ve vnitřních částech. Následné propadnutí částí stropů a střechy dále zvýšilo riziko zásahu pro zasahující hasiče.

"Po požáru rodinného domu ve Zlíně na ulici Ronzovy paseky bylo v troskách domu
nalezeno lidské tělo. K požáru došlo v noci z úterý na středu a prvotní informace
nevyloučily ani to, že by se v hořícím objektu nacházelo více osob. To se prozatím
nepotvrdilo, nicméně stoprocentně to můžeme vyloučit až po důkladném ohledání
místa činu. To bylo vzhledem k dohašovacím pracím zahájeno ve středu ráno.
Vyšetřování požáru je na samém počátku, nelze tedy v tuto chvíli jednoznačně
určit ani příčiny vzniku požáru, ani okolnosti úmrtí osoby. O nových informacích
budeme veřejnost průběžně informovat," uvedl tiskový mluvčí PČR nprap. Petr Jaroš.

Po necelých čtyřiceti minutách se hasičům podařilo dostat požár plně pod kontrolu. V průběhu hasebních prací byla v jedné z místností objektu nalezena osoba, která již nejevila známky života. Přítomnost dalších těl na požářišti, které pokryla vrstva sutin a ohořelého vybavení, se zatím nepotvrdila.

Hasiči provedli rozebrání částí střešních konstrukcí, které hrozily dalším zřícením a dohasili jednotlivá ložiska hoření.

Vzhledem ke špatné přístupnosti místa požáru, ke kterému se dalo dostat pouze po úzké panelové cestě došlo k zapadnutí jedné z nasazených cisteren. Tu následně vyprostil automobilní jeřáb povolaný ze stanice profesionálních hasičů Otrokovice.

Provedeným ohledáním místa události bylo potvrzeno, že požár má pouze jednu oběť a tou je samotný majitel objektu. Prvotní odhad škody hovoří o výši asi 600.000,– Kč. Příčina vzniku požáru zůstává nadále ve společném šetření hasičů a policistů.

no images were found

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

Inzerce