TOPlist

FOTO: Požár autodílny způsobil na Kolínsku škodu ve výši 2 miliónů

V obci Pňov – Předhradí na Kolínsku došlo ve středu večer k požáru objektu bývalé zemědělské usedlosti, patřící církvi, kterou má v pronájmu muž provozující autoservis. V budově byly uskladněny acetylenové i kyslíkové láhve, navíc se v ní nacházela také nádrž s benzínem a nádoby s oleji.

Na místo proto prvotně vyjelo 5 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Jmenovitě jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Kolín, Poděbrady a Nymburk, posíleny jednotkami dobrovolných hasičů Pňov a Pečky. Po příjezdu hasiči spatřili hořící střechu objektu. Celkově měl požár rozlohu přibližně 80 x 20 metrů. Na místo proto vyjel řídící důstojník pro územní odbor Kolín a zároveň také ředitel tohoto územního odboru. Vyžádán byl výjezd dalších jednotek hasičů.

K požáru dorazila hlídka OO PČR Poděbrady. K místu vyjely další dobrovolné jednotky a také jednotka podnikových hasičů kolínského Parama. K zásahu hasiči nasadili také pěnu, využita byla rovněž výšková technika.

Příčina požáru je v šetření. Předběžně byla škoda odhadnuta na 2 milióny korun. V objektu byly podle ředitele územního odboru především zemědělské stroje. Opravovaná vozidla se podařilo hasičům vesměs vytáhnout, a před plameny tak uchránit. V době požáru byla v autoservisu k opravě také hasičská Avie. Celkově na místě zasahovalo 13 jednotek profesionálních, podnikových i dobrovolných hasičů.

no images were found

Inzerce