TOPlist

FOTO: Policistům z PMJ ujížděla zdrogovaná žena se zákazem řízení v kradeném autě, neujela

Nedlouho před půlnocí projížděli policisté pohotovostní motorizované jednotky ulicí 5. Května v Praze 4. Když se přiblížili k před nimi jedoucímu vozidlu Ford Focus, jeho řidička razantně zrychlila. Policisté samozřejmě zjišťovali, co může být příčinou jejího, poměrně podezřelého jednání. Z databází obratem zjistili, že vozidlo Ford je vedeno jako odcizené.

Proto se „péjáci“ za autem vydali a snažili se ho zastavit. Jeho řidička byla ale zjevně proti, a před policisty ujížděla ulicemi Čiklova, Libušina, Rašínovo nábřeží až na Podolské nábřeží. Zde nezvládla vozidlo a narazila do zábradlí podél tramvajové refýže na středovém pásu. Poté se jak řidička (29), tak její spolujezdec (26) snažili z míst nehody utéct, v čemž jim zabránili policisté. Po zadržení utíkajících navíc „péjáci“ zjistili, že je v autě po celou dobu ještě třetí pasažérka (33), která ležela na zadních sedadlech.

A co bylo důvodem zběsilého ujíždění? Těch bylo hned několik. Řidička se chtěla vyhnout kontaktu s policisty proto, že má do roku 2017 vysloven zákaz řízení, řídí odcizené vozidlo, a navíc je pod vlivem drog. Test na drogy totiž u ženy detekoval pervitin, kokain a heroin. Stejně tak chtěla uniknout pozornosti policistů i pasažérka ze zadního sedadla, neboť na ní byl vydán příkaz k zatčení vydaný soudem. Všichni zadržení samozřejmě skončili na policejní služebně. Především řidička je nyní stíhána pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce