TOPlist

FOTO: Policistům z PMJ Praha ujížděl řidič motocyklu, nakonec havaroval

Původně mělo jít o běžnou silniční kontrolu. Ta nakonec skončila nehodou jak motorkáře, tak policistů.

Přibližně v jedenáct hodin večer si na Türkově ulici všimli policisté pohotovostní motorizované jednotky terénního motocyklu. Ten zjevně vykazoval poměrně značnou hlučnost, a proto se ho policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat jeho technický stav a další propriety potřebné pro řízení a provoz motorového vozidla.

Řidič motorky se ale této kontrole chtěl zjevně vyhnout, neboť před policisty začal ujíždět. Tato honička ale netrvala dlouhou. Motorkář stihl dojet pouze na přilehlé parkoviště, kde havaroval do sloupu pouličního osvětlení. Stejným způsobem, v ten samý okamžik havarovali i policisté.

Výsledkem tohoto nárazu jsou zranění jak oba policisté, tak i motorkář. Dopravní nehodu nyní prošetřují kriminalisté z oddělení vyšetřování dopravních nehod. Ti v rámci prvotního prošetřování zjistili, že motorkář před policisty s největší pravděpodobností ujížděl pro možná malicherný důvod. Je totiž držitel řidičského oprávnění, ale není držitelem příslušné skupiny, která by ho opravňovala řídit motocykly, a proto ujížděl.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce