TOPlist

VIDEO: Policistům z PMJ Praha ujížděl motorkář, skočil před nimi do Labe

Ve čtvrtek krátce po 18.hodině si hlídka Pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu služby v ulici Poděbradská v Praze 9 všimla podezřele se chovajícího řidiče motocyklu Kawasaki ZX. Ten po té, co spatřil policejní vůz, otočil náhle motorku do protisměru a začal vysokou rychlostí policistům ujíždět ven z Prahy. Opakované výzvy policie světelným signalizačním zařízením řidič nerespektoval a pokračoval v nebezpečné jízdě ulicemi Poděbradská, Pražská a dále obcemi Nehvizdy a Mochov na Čelákovice.

Svým chováním a zejména riskantním způsobem jízdy muž ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jeho rychlost na rovných úsecích s omezením 50km/h místy překračovala 200km/h. Ohroženi byli několikrát nejen chodci ale zejména řidiči protijedoucích vozidel, kteří často museli uhýbat s vozidly do příkopu, aby zabránili hrozícímu střetu s motocyklem. Muž po vjezdu do Čelákovic využil nejspíš dobré místní znalosti a ztratil se policistům po té, co vjel do úzkého průchodu pod železniční tratí.

Policisté dalším pátráním nejprve nalezli odstavený motocykl a posléze díky spolupráci místního rybáře zahlédli i jeho řidiče prchajícího s batohem a helmou. Tomu už ale zahradilo cestu další policejní vozidlo. Muž se však nehodlal policistům vzdát, seběhl stráň a vrhl se do Labe. Celou situaci však podcenil, speciální oblečení a obuv rychle nasáklo vodou, a motorkář se začal topit.

Jeden z policistů bez váhání za mužem skočil a snažil se ho z vody vytáhnout. Topící se nešťastník se však v šoku začal bránit a stahoval muže zákona ke dnu. Policista nakonec vypjatou situaci zvládl a za pomoci kolegy motorkáře vytáhl na břeh. Jak se posléze ukázalo, 25letý muž měl pro své chování hned několik důvodů.

Policie zjistila, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2018 a nalezla v jeho batohu více jak 2 tisíce tablet bílé barvy. Vzhledem k uvedeným skutečnostem si „piráta silnic“ převzali místně příslušní policisté. Případem se budou zabývat i středočeští kriminalisté.

no images were found


[tiskovka]mjr. Bc. Andrea Zoulová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce