TOPlist

FOTO: Policistům z PMJ Praha se snažil ujet opilý řidič, z auta ho museli vytáhnout

Policisté z PMJ Praha si ve čtvrtek večer všimli osobního vozidla Škoda Octavia, které jelo bez rozsvícených světel, respektive pouze se zapnutými „parkovačkami“.

Hlídka se proto rozhodla vozidlo předepsaným postupem zastavit za pomocí světelného a zvukového výstražného zařízení, včetně světelného nápisu STOP. Řidič osobního vozidla však na tyto výzvy k zastavení nereagoval a naopak se hlídce snažil ujet. Ve Vídeňské ulici projel křižovatku na červený signál a dále najel na nájezd na Jižní spojku ve směru na Prahu 9.

Policisté najeli služebním vozem vedle ujíždějícího vozu a znovu ho vyzývali k zastavení, ani na to však řidič nereagoval. Hlídka PMJ Praha proto vůz svým služebním vozem na nájezdu zablokovala. Policisté vyběhli ven, aby řidiče zastavili. Ten ale zařadil zpátečku a začal z místa couvat. Policisté muže zákonně vyzvali, aby zastavil, jinak proti němu bude užito donucovacích prostředků. Řidič ale ani na toto nereagoval a dále couval. Policisté proto otevřeli dveře a řidiče „na půl těla“ vytáhli ven z auta. Jeden z policistů pak skočil do vozu a zatáhl ruční brzdu.

Muž byl na místě omezen na osobní svobodě. Orientační dechovou zkouškou bylo zjištěno, že je muž pod vlivem alkoholu. Přístroj ukázal hodnotu 2,76 promile alkoholu (druhé zkouška).

Muž (ročník narození 1974) byl pro podezření z trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky předveden na místní oddělení. Muži bylo později sděleno obvinění a byl mu zadržen řidičský průkaz. Nyní mu hrozí až roční vězení.

no images were found

Inzerce