TOPlist

FOTO: Policistům z Nové Paky ujížděl opilý mladík, neujel

Policisté z Obvodního oddělení Nová Paka v úterý 1. 7. v nočních hodinách prováděli v Lázních Bělohrad kontrolu motorových vozidel. Jedno ze zastavovaných vozidel však na výzvu k zastavení nereagovalo a začalo před policisty ujíždět. Policisté ujíždějící vozidlo začali pronásledovat. V Jínově ulici řidič riskantní jízdou ohrozil protijedoucí auto. To muselo náhle změnit směr jízdy a prudce zabrzdit, aby mohlo ujíždějící vozidlo spolu s vozidlem Policie ČR projet.

Policistům se krátce nato podařilo pronásledované osobní auto Renault předjet, zatarasit mu cestu a znemožnit pokračování v jízdě. Řidič ujíždějícího vozidla se ještě snažil mezi služebním vozidlem Policie ČR a zaparkovanými vozidly projet, ale to se mu již nepodařilo a svoji jízdu tak ukončil.

Policejní hlídka vyzvala 20letého řidiče k dechové zkoušce. Již na pohled jevil známky silné opilosti. To také potvrdila dechová zkouška, která naměřila nejprve hodnotu 1,76 a podruhé 1,82 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Poté ho odvezli na obvodní oddělení, kde byly provedeny potřebné úkony. Celá událost se obešla bez zranění osoby řidiče ani zasahujících policistů a nevznikla ani škoda na majetku.

Mladík si převzal záznam o sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

no images were found


[tiskovka]Libuše Holá
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce