TOPlist

FOTO: Policistům v Praze ujížděl muž v kradené dodávce

Jen pět minut po třinácté hodině si pražští policisté povšimli na Horňátecké ulici vozidla Mercedes-Benz, které figurovalo v celostátním pátrání jako odcizené. Policisté proto začali řidiče okamžitě pronásledovat ulicemi metropole až na Karlovo náměstí. Tam přijel řidič z protisměru ulicí Odborů, na Karlově náměstí přejel tramvajový pás do protisměru, kde u tramvajové zastávky zastavil vůz, a utíkal směrem do parku. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky ovšem na křižovatce s Žitnou ulicí devětatřicetiletého muže vzápětí zadrželi.

Zadržený bezohledný řidič se podrobil orientační dechové zkoušce, která byla negativní, ovšem test na přítomnost návykových látek v těle vyhodnotil zkoušku jako pozitivní na látku amfetamin. K místu se sjeli kriminalisté z výjezdové skupiny a policisté z oddělení dopravních nehod, kteří v současné chvíli na případu velmi usilovně pracují.

Policisté už například zjistili, že zadržený řidič má bohatou trestní minulost a dva platné zákazy řízení. Navíc Okresní soud v Rakovníku vydal na tohoto muže příkaz k dodání do výkonu trestu. Vůz Mercedes byl odcizený během dnešních nočních hodin na Praze 10 v ulici Na Šafránce.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce