TOPlist

FOTO: Policistům v Praze ujížděl kradený Tiguan

Hlídka PČR se rozhodla na Jižní spojce v Praze, poblíž 5. Května, zkontrolovat osobní vozidlo VW Tiguan, jehož registrační značky patřily vozidlu Fiat Punto. Řidič vozu však nedbal výzev k zastavení a začal před hlídkou ujíždět. Vůz ujížděl ulicemi Jaromírova, pražskou Výtoní, Vyšehradskou ulicí až na Karlovo náměstí.

Tou dobou již za vozidlem jelo několik policejních hlídek. Na Karlově náměstí, poblíž křížení ulic Žitná a Spálená, narazil Tiguan čelně do služebního vozidla PČR. Dva policisté byli těžce zranění a záchranáři je museli transportovat do nemocnice. Muž se dal z vozidla na útěk, avšak po několika metrech byl podle tiskové mluvčí PČR Hany Jeřábkové dopaden hlídkou PMJ Praha.

Na místo vyrazili hasiči, dopravní policisté a také vozidlo „Centrum“ pražské Speciální pořádkové jednotky. Místo nehody bylo zapáskováno, část Karlova náměstí byla uzavřena. Dopravu policisté odkláněli okolními ulicemi. Zastaven byl rovněž provoz tramvají. Také pro ujíždějícího řidiče na místo dorazila záchranná služba, která ho převezla do nemocnice k vyšetření.

Následnou lustrací bylo zjištěno, že odcizené nebyly pouze registrační značky, ale také osobní vůz VW Tiguan, který svému majiteli zmizel před několika dny.

Pětadvacetiletý řidič má bohatou trestní minulost. Zranění policistů naštěstí nejsou život ohrožující.

no images were found

Inzerce