TOPlist

FOTO: Policistům ujíždělo osobní vozidlo, jeho řidič zabil sebe i spolujezdkyni

Předminulý tragický víkend se v neděli nad ránem na silnici v Českých Budějovicích zopakoval, následky riskantní a rychlé jízdy řidiče jsou však mnohem horší. Policisté dopravní služby zastavili nad ránem poblíž Dlouhého mostu na Jiráskově nábřeží řidiče vozidla značky Audi. Ten počkal, až ze služebního vozidla vystoupí první policista a v tom okamžiku z místa prudce odjel.

Od policistů ujížděl po Jiráskově nábřeží pryč. Policisté se snažili vozidlo pronásledovat, ale to jim z vizuálního kontaktu zmizelo za zatáčkou u sportovního areálu SKP. Po projetí zatáčky policisté místo koncových světel vozidla Audi, spatřili na vozovce utrženou zadní nápravu vozu, dvě těla a havarované, k nepoznání zdemolované zbytky přední části vozu. Ihned zavolali zdravotnickou záchrannou službu a běželi posádce vozidla poskytnout první pomoc. Řidiči (40 let Českobudějovicko) a jeho spolujezdkyni již nebylo pomoci. Policisté vozidlo stavěli kvůli běžnému dopravnímu přestupku, proč řidič zareagoval tímto smrtelným způsobem, budou muset zjistit kriminalisté při vyšetřování této tragické a veskrze zbytečné nehody.

A jako by si po dlouhé době mokrá silnice chtěla vybrat svoji daň, zhruba ve stejné době došlo k další závažné nehodě na Českokrumlovsku u Bujanova. Řidič vozidla BMW, rakouské státní poznávací značky, pravděpodobně nezvládl při projíždění zatáčky řízení a s vozidlem vyjel mimo silnici do pole. V převráceném vozidle zůstal zaklíněn. S těžkým zraněním byl řidič převezen do nemocnice.

no images were found


[tiskovka]mjr. Mgr. Jiří Matzner
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce