TOPlist

VIDEO: Policistům ujížděl mladý muž na motorce, podařilo se ho dopadnout

Chvíli před desátou večer spatřili policisté v Husitské ulici v Praze 3 motocykl, jehož řidiče se rozhodli zkontrolovat. Ten ale jejich pokynů k zastavení nedbal a snažil se jim ujet ulicemi Prahy 3 Žižkova a Prahy 8 Karlína. Při tom v celé řadě křižovatek nerespektoval červený světelný signál stůj, jiné ulice zase projížděl v protisměru.

Bylo jenom dílem náhody, že nedošlo při pronásledování ke zranění ujíždějícího motorkáře, nebo zásadní dopravní nehodě s ostatními účastníky silničního provozu, který byl i přes pokročilou dobu poměrně hustý. Motorkáři se podařilo na chvilku policistům zmizet z dohledu, ale vyhráno neměl. Jeho motorku našli záhy policisté zaparkovanou v ulici U Invalidovny, jejího řidič pak zadrželi o několik desítek metrů dál.

Ten se okamžitě přiznal k tomu, že před policisty ujížděl a sdělil jim i důvod svého počínání. Ten tkvěl v tom, že má dvaadvacetiletý mladík vysloven zákaz řízení motorových vozidel, čehož si byl velice dobře vědom. Proto následně skončil na policejní služebně, kde mu vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

no images were found

Inzerce