TOPlist

FOTO: Policistům ujížděl mladík v Octavii, srazil a usmrtil policistku

Hlídce z Brandýsa nad Labem ujížděl v pátek večer řidič osobního automobilu Škoda Octavia Combi, který nedbal výzev policistů k zastavení a neustále se snažil ujet. Policisté vozidlo pronásledovali směrem na Mratín, poté zpět a poté zase směrem na Polerady. Poté se vozidlo vracelo zpět k Brandýsu nad Labem, poté se zase otočilo a jelo směrem na Kostelec nad Labem.

Od Kostelce se blížila hlídka OO PČR Kostelec nad Labem. Z vozidla vystoupila policistka, která řidiče opětovně vyzývala, aby zastavil. Ten nicméně výzev k zastavení nedbal a policistku srazil. Žena skončila v kritickém stavu v nemocnici (FNKV v Praze), kde později zemřela. Na místo zamířily výjezdové skupiny SKPV Územního odboru i Krajského ředitelství. K nehodě dorazili také dosahoví pracovníci, tisková mluvčí středočeské policie a na místo přijel rovněž ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Ujíždějící automobil skončil v příkopě. Cestovali v něm tři lidé. Orientační dechová zkouška proběhla u 22letého řidiče s negativním výsledkem, testu na drogy se však mladík původně podrobit odmítl. Posléze však policistům sdělil, že se této zkoušce podrobí – s pozitivním výsledkem, muž řídil pod vlivem pervitinu. Jak bylo následně zjištěno, mladík má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Na místo nehody dorazily jednotky HZS Stará Boleslav a JSDH Brandýs nad Labem, které nasvítily místo události pro potřeby vyšetřování SKPV.

V sobotu v poledne byla policistka na ARO ve vinohradské nemocnici stále v kritickém stavu. V odpoledních hodinách však bohužel svým vážným zraněním podlehla.

Mladík byl po zadržení umístěn do policejní cely. V pondělí ho mělnický soud poslal do vazební věznice v Litoměřicích. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a za násilí proti úřední osobě mladíkovi hrozí až 16 let ve vězení.

no images were found

Inzerce