TOPlist

FOTO: Policisté zachránili při požáru v Uhříněvsi lidský život

Policisté pohotovostní motorizované jednotky a místního oddělení Uhřiněves zachránili život ženě, která zůstala v hořícím domě.

V sobotu v 12:24 hodin vyjížděly policejní hlídky na Prahu 10 na náměstí Protifašistických bojovníků, kde měl hořet dům a z okna jednoho z bytů stoupat černý dým. Hlídky policistů ze zmiňovaných útvarů dorazily na místo během čtyři minuty po ohlášení tísňového volání a zjistily, že kouř vychází z okna ve druhém patře, zhruba na úrovni hlavního vchodu do domu. Policisté i přes to, že bylo schodiště a chodby domu značně zakouřené, začali prohledávat celý dům, jestli se v něm nenacházejí nějací lidé.

Ač vytěžením obyvatel domu, kteří se nacházeli především na venkovních pavlačích, zjistili, že by tomu tak být nemělo, rozhodli se propátrat poslední patro domu, které se nacházelo nad ohniskem požáru, aby měly jistotu, že se zde opravdu nikdo nenachází a není tedy ohrožen na životě. Při této prohlídce si jeden z policistů povšiml na schodišti mezi předposledním a posledním patrem bezvládně ležící ženy, která nereagovala na volání a pokyny policistů. Okamžitě ji pak společnými silami všichni tři policisté snesli po schodech před dům, kde jí byla poskytnuta první pomoc a následný převoz do nemocnice.

Při požáru, který vznikl s největší pravděpodobností kvůli závadě na elektroinstalaci chladničky, byly zraněny čtyři osoby a 17 jich muselo být evakuováno. Hmotná škoda na bytech a domě byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun a v bytě, který hořel, došlo k úhynu psa.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník + HZS Praha[/tiskovka]

Inzerce