TOPlist

VIDEO: Policisté zabránili rozšíření požáru v osobním vozidle

Služební psovod PČR (psovodka) mířila v pátek večer z výcviku zpátky na základnu v Tuchoměřicích. Na 28. kilometru rychlostní komunikace R1 si policistka všimla stojícího vozidla Nissan na krajnici rychlostní komunikace. Pod vozidlem spatřila menší plameny.

Policistka okamžitě zastavila za vozidlem, aby označila překážku, dále kontaktovala 2 osoby ve vozidle, aby okamžitě vystoupily a o všem informovala operační středisko. Poblíž byla hlídka 158 Dejvice, která zaslechla relaci v radioprovozu a na místo neprodleně vyrazila. Policisté si byli vědomi, že mají v autě hasicí přístroj, a tak mohou plameny sami zlikvidovat. Na místo dále vyrazili hasiči z Petřin.

Policisté ze 158 Dejvice uzavřeli pravý jízdní pruh pro bezpečný zásah. Dále s práškovým hasicím přístrojem uhasili plameny pod vozidlem a odpojili autobaterii. Osoby z vozidla již tou dobou stály za svodidly mimo rychlostní komunikaci.

Na místo posléze dorazili hasiči z HZS Praha stanice Petřiny a vyšetřovatel hasičů ze stanice Centrála. Příčina požáru je v šetření, stejně tak výše škody. Bezpochyby však policisté ze 158 Dejvice a také policistka z odboru služební kynologie, společně automobil zachránili před naprostým shořením.

no images were found

Inzerce