TOPlist

FOTO: Policisté z Prahy III. a SPJ Praha předali dárky dětem

Uniformovaní policisté (nejen z místních oddělení) včetně kriminalistů a občanských zaměstnanců z třetího policejního obvodu vybrali mezi sebou během měsíce prosince 38,5 tisíce korun a tyto peníze pak v deset hodin dopoledne předali zástupci Obvodního ředitelství policie Praha III několika dětem ze zařízení Klokánek v Chabařovické ulici na Praze 8 a v Bousovské ulici v pražských Kbelích. Většina dětí už z Klokánku na vánoční svátky odjela za svými příbuznými nebo tráví Vánoce u svých tet, které o ně během roku v zařízení pečují. Některé však takové štěstí nemají, a tak se policisté rozhodli tyto děti obdarovat a pokusili se jim tak zpříjemnit jejich pobyt v centru.

Zástupci vnější služby vrchní komisař vnější služby mjr. Mgr. Zdeněk Fejfar a mjr. Bc. Richard Laluha, včetně vedoucího místního oddělení v Kobylisích npor. Mgr. Jiřího Haška a vedoucího místního oddělení v Čakovicích npor. Mgr. Josefa Vospěla, přišli ředitelce zařízení Mgr. Margaretě Johnové předat finanční obnos, díky kterému vybaví pracovníci centra dětské pokojíčky.

Kromě peněžitého daru děti obdržely ještě různé školní pomůcky v podobě například pastelek, voskovek nebo fixů, a od policistů z preventivně informačního oddělení pak převzaly policejní omalovánky, vystřihovánky a pexesa. Od společnosti Reader´s Digest Výběr pak obdržely i knihy s různou tématikou nebo pohádky.

Ve stejnou chvíli navíc předávali i policisté ze speciální pořádkové jednotky hračky malým pacientům hospitalizovaným na dětské klinice Dětského areálu Karlov při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Policisté za vybranou částku patnáct tisíc korun nakoupili hračky, které dnes dětem předali. Děti měly opravdu velkou radost a policisté jim tak nejen předáním dárečků, ale taktéž i svou přítomností vykouzlili rozjařené úsměvy na tváři.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskoví mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce