TOPlist

FOTO: Policisté z PMJ Praha cvičili s pražskými hasiči

V srpnu tohoto roku proběhlo velké cvičení AS 2013-METRO, kde byla vidět nutná a kvalitní spolupráce s ostatními složkami IZS. Vzhledem k tomu, že hlídky PMJ jsou ve většině případů první na místě a jedná se často o zákroky, kde je hlášeno zakouření či požár, požádali instruktoři výcviku PMJ vedení Krajského ředitelství a vedení HZS hl.m. Prahy o spolupráci.

Tato žádost byla kladně vyřízena. Hasiči z centrály ul. Sokolská seznámili policisty Pohotovostní motorizované jednotky s dýchací technikou a výstrojí, kterou užívají při zásazích. Policistům ukázali jaká nebezpečí a rizika, mohou čekat na policisty v zakouřených prostorech. Rovněž policisty požádali o součinnost, která by mohla urychlit jejich zásah. Druhá část tohoto proškolení se týkala pohybu policistů PMJ ve stísněných a zakouřených prostorech.

Zde policisté Pohotovostní motorizované jednotky prolézali ve dvojici stísněnými prostory, které byly zakouřené. Dvojice policistů musela protáhnout uvedeným labyrintem úzkých chodeb zátěž 40 kg. Mnoho policistů PMJ je vyznamenáno za statečnost při záchraně lidského života, mnoho policistů je zraněno při zásazích. Jako instruktoři výcviku PMJ věříme, že policisté v takových situacích nezaplatí tu nejvyšší daň. Děkujeme HZS hl.m. Prahy a HZS DP hl.m. Prahy za poučné seznámení a těšíme se na spolupráci.

no images were found

nprap. Jan Rausch – instruktor 6. ODD PMJ
Oddělení výcviku a analytiky
PMJ PČR Praha
FOTO: PMJ Praha

Inzerce