TOPlist

FOTO: Policisté z OHS Smíchov zadrželi pod hrozbou střelné zbraně ozbrojeného lupiče

Krátce před půlnocí byla v pátek v parku u křižovatky ulic Jinonická a Plzeňská v Praze 5 přepadena žena. Žena vystoupila z tramvaje, ze které vystoupil také pachatel, který se za ní vydal. Muž s nožem v ruce pak po ženě v přilehlém parku požadoval vydání peněženky a mobilu. Z mobilu ženě dovolil vytáhnout SIMkartu. Peněženku mu ale žena odmítla dát a v nestřežené chvíli se dala na útěk. V přilehlé ulici požádala o pomoc projíždějící řidičku, ta přivolala policisty.

Hlídka OHS Praha II. Smíchov získala od poškozené ženy popis pachatele, kdy se okamžitě vydala pátrat po okolí. O chvíli později policisté v Podbělohorské ulici, v parku Klamovka, spatřili muže odpovídajícího popisu. Ten jakmile spatřil hlídku, začal okolo sebe odhazovat věci.

Protože hrozilo, že je muž stále ozbrojen, užili policisté donucovacích prostředků – hrozby namířenou střelnou zbraní. Muže poté policisté pomocí hmatů a chvatů zpacifikovali a zadrželi. Nalezli u něj nejen uloupený mobil, ale také navigaci a další předměty. Policisté tak pojali důvodné podezření, že toho má muž na svědomí více, nicméně vším se momentálně zabývají kriminalisté. U zadržené osoby byl nalezen rovněž nůž použitý při přepadení.

27letý muž jevil známky požití drog. Muž je nyní podezřelý z trestného činu loupeže.

no images were found

Inzerce