TOPlist

FOTO: Policisté z OHS Smíchov a MO Košíře sledovali lupiče při přepadení dveřmi

Detektivové specializující se na loupežná přepadení z druhého policejního obvodu vyšetřují od pátečního večera loupežné přepadení čerpací stanice v Plzeňské ulici na Praze 5. Podezřelý muž přicházel krátce po dvaadvacáté hodině na čerpací stanici s kšiltovou čepicí a kapucí nasazenou na hlavě, a ruku si přitom držel v oblasti pasu. Policisté z místního oddělení v Košířích a z hlídkové služby, kteří právě náhodou projížděli okolo, proto pomalu přijeli blíže k prodejně a sledovali, jak muž předstírá zájem o koupi nápoje.

V tu chvíli byl totiž uvnitř ještě jeden zákazník a lupič čekal, až odejde. Když se tak stalo, podezřelý mladík si to namířil přímo k obsluze, po které požadoval vydání finanční hotovosti a zároveň hrozil použitím střelné zbraně. Obsluhující muž však lupiče upozornil: „Prosímtě, co blbneš, vždyť jsou za tebou policajti“. Ten na to reagoval slovy: „No nic“, otočil se a odešel ven. U východu pak doslova vešel do rukou policistů, kteří ho zadrželi a převezli na služebnu, kde si případ převzali kriminalisté.

Kriminalisté nakonec nechali muže pod vlivem pervitinu přezkoumat znalkyní z odvětví psychiatrie a poté ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu loupeže. Za spáchání tohoto skutku mu hrozí až desetileté vězení. Šestadvacetiletý lupič má pouze jeden záznam v rejstříku trestů, nejedná se ovšem o skutek násilného charakteru. Obviněný skončil v policejní cele s podnětem na návrh na vzetí do vazby, o kterém rozhodne soud.

no images were found

por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník

Inzerce