TOPlist

FOTO: Policisté z Malé Strany zachránili lidský život pomocí služebního trička

Ve středu 28. května asi hodinu po poledni šel manželský pár z Holandska po tramvajovém ostrůvku na pražském Újezdě a vedle sebe vedla dvojice kola. Sedmapadesátiletý cizinec se ale v jeden okamžik přiblížil na okraj ostrůvku a přijíždějící tramvaj nečekaně zachytila řídítka jeho bicyklu.

Řidič tramvaje už nedokázal střetu zabránit a muž velmi nešťastně upadl na zem. Kolem šla naštěstí hlídka policistů z místního oddělení na Malé Straně a vážně zraněnému muži začala okamžitě poskytovat první pomoc. Podpraporčík Tomáš Soukup si svlékl služební tričko a použil ho k zastavení krvácení z hlavy, ze které dokonce vyčnívala prasklá část lebky. Společně s kolegou podpraporčíkem Tomášem Rybou se pak snažili o zajištění jeho základních životních funkcí do příjezdu záchranné služby. Zdravotníci si pak vážně zraněného muže převzali do své péče a převezli ho do nemocnice.

Případ si na místě převzali policisté z oddělení dopravních nehod z Kongresové ulice a u devětapadesátiletého řidiče tramvaje vzápětí provedli orientační dechovou zkoušku, která byla negativní. Zraněný cizinec je podezřelý z porušení zvláštního ustanovení silničního zákona, upravující pravidla pro chodce.

Vedoucí zasahujících policistů npor. Ing. Zdeněk Šída k tomuto hrdinskému činu dodal: „Zraněný cizinec byl v ohrožení života a policisté mu svým vzorným jednáním zachránili život. Policisté samozřejmě za toto příkladné plnění služebních povinností obdrží kázeňské odměny“.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce