TOPlist

FOTO: Policisté u střelce z Krnova nalezli munici i zbraně

V úterý 15. dubna zadrželi policisté za pomoci zásahové jednotky krajského ředitelství čtyřiačtyřicetiletého muže, jak jste již byli informování. Zadržení předcházelo oznámení o střelbě na sídlišti. Přivolaní policisté společně se strážníky Městské policie Krnov v označeném místě, kde mělo dojít ke střelbě, nalezli několik osobních automobilů poškozených střelbou.

Díky mimořádnému nasazení všech zainteresovaných složek měli policisté během několika mála hodin dostatek informací k osobě možného pachatel a jeho výskytu, takže mohl být na základě souhlasu státního zástupce zadržen, jak již bylo uvedeno.

Během včerejšího dne kriminalisté prověřovali veškeré okolnosti noční události. Kromě samotného podezřelého muže vyslechli svědky události, zjišťovali škody na majetku způsobené střelbou, nadále prohledávali místo činu. Jelikož poškození jednoho z automobilů nebylo způsobeno střelbou, konečný počet prostřílených aut je sedm. Další škody byly ovšem napáchány také na objektech v okolí.

Po obdržení souhlasu soudce mohli policisté včera odpoledne přikročit k prohlídkám bytových a nebytových prostor, jejichž výsledkem je nález jedné krátké, tří dlouhých zbraní a většího množství střeliva.

Dnes odpoledne krnovští kriminalisté muže obvinili ze spáchání čtyř trestných činů, a to poškozování cizí věci, výtržnictví, nedovolené ozbrojování a obecného ohrožení. Cestou státního zástupce podají okresnímu soudci návrh na dodání obviněného do vazby. Muži hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.

Práce policistů tím ovšem nekončí. Dále budou pokračovat ve výpovědích svědků, vyhodnocování všech získaných informací, vyčíslování škod na majetku, která v tuto chvíli ještě není konečná a v neposlední řadě očekávají výsledky balistických expertiz.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Daniela Vlčková
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce