TOPlist

FOTO: Policisté specializující se na trestnou činnost Vietnamců odhalili padělatele

V průběhu dnešního dopoledne odhalili kriminalisté při pobytové kontrole v Modřanech padělatelskou dílnu.

Tu provozovali vietnamsky hovořící občané v jednom z bytů domu v Komořanské ulici. Jednalo se konkrétně o zařízení na vyšívání značek renomovaných výrobců na trika, svetry a jiné oblečení. Zařízení bylo umístěno v jedné z místností bytu.

Ve druhé pak policisté našli, opět nelegální, výrobnu potravin, konkrétně nudlí. Ta samozřejmě nesplňovala žádná z požadovaných hygienických kritérií, potřebných pro výrobu jakýchkoliv pochutin. V bytě samotném pak policisté zajistili několik tisíc visaček, potisků a plastových symbolů značek věhlasných jmen a desítky již hotových kompletních padělků teplákových souprav, triček zimních bund a jiných oděvů. Taktéž zde muži zákona „zabavili“ značné množství již hotových nudlí, které byly s největší pravděpodobností určeny pro provozovny rychlého občerstvení a restaurace.

Šestice vietnamsky hovořících osob, které se v době kontroly nacházely v bytě, skončily na policejní služebně pro podezření z trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

no images were found

por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR

Inzerce