TOPlist

FOTO: Policisté pronásledovali motorkáře na skútru, ten narazil do zátarasu

V rámci dopravně bezpečnostní akce rozdávali policisté v Kolíně nealkoholická piva, a to řidičům, kteří nebyli pod vlivem alkoholu, a kteří měli vše v pořádku. Policisté se rozhodli, že zastaví i řidiče skútru, dle jejich úsudku to mohl být starší a klidný člověk, kterému prostě nealko pivem udělají radost. Řidič však starší nebyl a rozhodně se s policisty bavit nehodlal, měl totiž vysloven zákaz řízení. Touto informací však policisté v tu dobu ještě nedisponovali, řidič totiž přidal na rychlosti a začal ujíždět.

Za motocyklem se vydala hlídka Dopravního inspektorátu Kolín, která ho pronásledovala směrem na Prahu. Cestou byly prostřednictvím radioprovozu vyrozuměny další hlídky PČR, a to také v rámci mezikrajské spolupráce hlídky z Prahy. Poblíž Úval u Prahy, tedy již desítky kilometrů od Kolína, najel řidič skútru na vozidlo DI PČR Kolín, tímto manévrem služební vůz poškrábal.

Když však muž spatřil další policejní hlídku (OO PČR Úvaly) před sebou, najel do protisměru, aby se hlídka vyhnula střetu, strhl policista řízení také do protisměru, kde se však střetl s kolegy z DI Kolín. Pro oba služební vozy tak pronásledování skončilo.

Kousek za Úvaly pak další hlídka OO PČR Úvaly vytvořila zátaras pomocí služebního vozu, nutno podotknout, že se tak stalo na silnici obklopené z obou stran lesem tak, aby policisté minimalizovali případné možné zranění nezúčastněných osob. Muž na skútru nehodlal ani nyní zastavit a snažil se bez jakéhokoliv brzdění služební vůz v plné rychlosti objet. To se mu však nepodařilo a s motocyklem narazil do zadní části vozu, vyletěl mimo silnici, kde v lesním porostu havaroval. Muž byl policisty na místě zadržen, s bolestmi ramene a s odřeninami byl převezen záchrannou službou k ošetření.

Policisté si poté muže v nemocnici převzali k dalším úkonům. Nutno podotknout, že po celou dobu pronásledování nebyl zraněn nikdo nezúčastněný, a nedošlo ani k poškození nezúčastněných vozidel. Policisté svým zdravým úsudkem (vytvoření zátarasu v lese) nejspíš zabránili mnohem horšímu závěru.

no images were found

Inzerce