TOPlist

FOTO: Policisté pátrají po svědcích útoku, i po samotném pachateli

Americký student se šel 22. května před pátou hodinou ráno občerstvit s kamarády do fast foodu na Praze 2. Skupina čtyř mladíků od vedlejšího stolu ale začala po cizincích házet hranolky a v jeden okamžik česky hovořící muž vzal do ruky plastový kelímek s pitím a hodil je po zahraničních studentech. Mladý cizinec si však tuto provokaci nenechal líbit a kelímek hodil zpět. To česky hovořící skupinku vyprovokovalo, mladíci začali vulgárně pokřikovat a mezi provokatérem a cizincem se strhla krátká rvačka.

Padlo několik ran pěstí do obličeje, jejich kamarádi se nejdříve snažili spor urovnat, nakonec ovšem mladého studenta vytáhli ven, kde rvačka pokračovala. Tam mladý muž začal kopy a pěstmi útočit na dvacetiletého cizince, po několika minutách několikačlenná skupinka odešla směrem ke stanici metra I. P. Pavlova. Otřesený napadený muž nakonec skončil v nemocnici, kde se okamžitě podrobil operaci. Podle lékaře utrpěl dvojitou zlomeninu spodní čelisti a v následujících týdnech ho bude čekat dalších operační zákrok.

Na případu v současné chvíli pracují policisté z místního oddělení na Novém Městě, kteří pátrají po prozatím neznámém útočníkovi. Ten je podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až tříleté vězení. Policisté ovšem nevylučují, že by se na základě výsledků znaleckých posudků mohl případ překvalifikovat na přečin těžkého ublížení na zdraví, za který hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. To už by si ale případ, s ohledem na vyšší trestní sazbu, převzali kriminalisté.

Hledaný mladík je vysoký asi 180 centimetrů, atletické postavy. Má světlou pleť a vyholené vlasy. Oblečený byl černé mikiny s kapucí, krátkých džínových kalhot a na nohou měl černé sportovní boty. Křížem přes hrudník měl zavěšenou černou pánskou tašku.

Policisté mají k dispozici kamerový záznam zachycující pohyb skupinky v provozovně rychlého občerstvení a rvačku před fast foodem na Tylově náměstí, které přihlíží několik kamarádů útočníka včetně přítelkyně. Vyzývají tak všechny svědky tohoto incidentu, aby kontaktovali nejbližší služebnu policie nebo tísňovou linku 158 a pomohli tak k objasnění celého případu. Zároveň policisté přijmou jakékoliv informace k totožnosti útočníka, jeho pohybu a samozřejmě i pobytu.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce