TOPlist

FOTO: Policisté na Praze západ odhalili varnu drog

Kriminalisté z Prahy západ uštědřili drogovému podsvětí zásadní úder. Právě v těchto dnech došlo k realizaci případu , kterým se zabývali zhruba půl roku. Během této doby se snažili zjistit veškeré informace týkající se skupiny lidí, která měla vyrábět a dále distribuovat drogu pervitin a to v takovém množství, že zásobovali desítky narkomanů.

Této drogy prodali takové množství, že by se dalo počítat na kilogramy. Celá skupina si touto činností přišla na opravdu nemalé výdělky. Kriminalisté v průběhu vyšetřování využili také operativně pátrací prostředky, které jim v odhalení pachatelů velice pomohly. Při této akci zdrželi celkem sedm osob, jenž budou následně obviněni ze spáchání trestného činu „nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“.

Jednalo se o tři muže a čtyři ženy.

V souvislosti s celým případem provedli celkem pět domovních prohlídek a šest nebytových prostor nejen na území Prahy západ, ale také na Kladensku. Konkrétně v obcích Ořech, Horní Počernice, Rudná u Prahy, Jidonice okr. Praha západ a Vraný-Lukov okr. Kladno. Při těchto byly objeveny dvě kompletně vybavené varny pervitinu a dvě varny přenosné tzv. cestovní. Zajistili drogu pervitin, množství věcí pocházejících s největší pravděpodobností z trestné činnosti, u jednoho z pachatelů objevili v domě krátkou střelnou zbraň a to i přes to, že muž není držitelem zbrojního průkazu.

Zajištěná droga bude podrobena znalecké expertíze, stejně tak i zajištěná střelná zbraň, která bude podrobena znaleckému zkoumání v oboru balistiky. U všech zadržených osob kriminalisté drogu pervitin také zajistili. Zároveň byly provedeny prohlídky vozidel pachatelů, kde byl nasazen speciálně vycvičený policejní pes na vyhledávání drog, který v jednom z vozidel drogu našel a místo kriminalistům označil. Tato droga byla následně také zajištěna.

Do této akce byly nasazeny desítky policistů, kriminalisté, pořádkoví policisté, zásahová jednotka Středočeského kraje a policejní psovodi.

Tato realizace se dá označit za jednu z největších za posledních několik let na Praze západ a to právě počtem zadržených osob, objevených varen, provedených domovních prohlídek a velikostí území, kde realizace proběhla a také oblastí, kde všude pachatelé drogu distribuovali. Díky této akci utrpěla drogová scéna na území Prahy západ značnou trhlinu. Kriminalisté z Prahy západ i nadále drogovou problematiku na svém území pečlivě sledují a snaží se ji co nejvíce potlačit.

Všem obviněným osobám hrozí v případě odsouzení za spáchání výše uvedeného trestného činu až pětiletý pobyt za mřížemi.

no images were found

nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí PČR

Inzerce