TOPlist

Policisté museli v rámci bezpečnostního opatření na Letné několikrát zasahovat

Na bezpečnostním opatření v souvislosti se čtvrtečním zápasem Evropské ligy se účastnilo téměř pět set policistů, kteří museli řešit hned několik problémů. Již od dopoledních hodin policisté monitorovali předpokládané příjezdové trasy fanoušků do metropole, a to jak na dálnicích, tak i železnicích. Fanoušci přijížděli po menších skupinách, které pak policisté před začátkem utkání doprovodili ke stadionu na Letné, aby tak předešli případným střetům.

To se podařilo a před zápasem k žádným výtržnostem nedošlo. Výjimku tvořili tři příznivci hostů, kteří neuposlechli výzvy policistů a pro přestupkové jednání skončili na místním oddělení. Další dva byli předáni policistům od pořadatelské služby, jelikož se pokusili na stadion vnést pyrotechniku. Ti také skončili na oddělení pro přestupkové jednání. Posledním případem před začátkem zápasu, který jsme museli řešit, byla krádež šály mezi příznivcem hostí a domácích. Podezřelého z tohoto činu policisté zadrželi a také skončil na oddělení.

Asi nejzásadnější případy, které jsme museli řešit, se staly v době, kdy už zápas běžel. Nejprve se střetly dvě skupiny asi deseti znepřátelených příznivců obou týmů na Letenském náměstí. Po následné rvačce mezi nimi skončil jeden z nich zraněný a musel být převezen do nemocnice. Zbylých šest aktérů tohoto incidentu policisté zadrželi ještě na místě. Ti pak skončili na oddělení pro podezření ze spáchání trestného činu rvačka. Druhý, ještě zásadnější zákrok museli provést policisté speciální pořádkové jednotky u metra Vltavská, kde oddělili přibližně stovku osob od sebe, a to doslova pár vteřin před připravovaným střetem mezi nimi.

Nutno také zmínit, že tito lidé neměli ani lístky na fotbalové utkání a pravděpodobně se do Prahy přijeli mezi sebou pouze poprat, což se jim díky zákroku těžkooděnců nepodařilo. Po skončení zápasu policisté dohlédli na rozchodové trasy všech co byli na stadionu a vyčkali až do úplného odjezdu všech fanoušků hostí, kteří odjeli z metropole až v pozdních nočních hodinách. Zmiňované rozchodové trasy se obešly bez narušení veřejného pořádku.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce